پیشخوان
شبکه های اجتماعی
نظر سنجی
کدام یک از این گزینه ها می توانند پیروز انتخابات ریاست جمهوری شوند ؟
حسن روحانی
ابراهیم رییسی
سعید جلیلی
محمد باقر قالیباف
عزت الله ضرغامی
محسن رضایی
گفتگوی هفته نامه

گفت و گوی مثلث با مجتبی شاکری

نامزدها چالش کنند

پیروز ایزدی درگفت‌وگو با مثلث

نظام حزبی فرانسه در آستانه فروپاشی است

گفت‌و‌گوی مثلث با احمد بخشایش‌اردستانی

بدنه رای جلیلی حفظ می‌شود

گفت‌و‌گوی مثلث با محمدعلی پورمختار

جلیلی باید کنش‌گر سیاسی بماند

گفت و گو سالنامه مثلث پیش از ثبت نام نامزد ها با دکتر احمد توکلی

خلأ هاشمی برای روحانی دردسرآفرین می‌شود

گفت و گو با نجات‌اللّه ابراهیمیان

شب انتخابات تعیین کننده است

گفت‌و‌گوی مثلث با علی‌اکبر اولیا

به احمدی‌نژاد توجه نکنیم

گفت‌و‌گوی مثلث با محمدعلی پورمختار

ممکن است منتقد رئیس دولت آینده شویم

گفت‌وگو با غلامعلی جعفرزاده

فراکسیون مستقلین قدرتمند‌تر می‌شود

متن کامل گفت و گوی سالنامه مثلث با دبیر کل جبهه پیروان:

محمد رضا باهنر در گفت و گو با مثلث : هاشمی می گفت اگر روحانی حمایت نمی کردیم 4 درصد بیشتر رای نداشت

متن کامل گفت و گوی مثلث با عباسعلی کدخدایی؛

سخنگوی شورای نگهبان : ممکن است برخی را که ردصلاحیت‌کردیم تایید کنیم

استاد دانشگاه آلابامای‌جنوبی درگفت‌وگو با مثلث

جمهوریخواهان تمایلی برای استیضاح‌ ترامپ نشان نداده‌اند

دکتر رضا سراج درگفت‌وگو با مثلث

چرا اینقدر دیر؟!

قالیباف به وظیفه‌اش عمل کرد گفت‌وگوی مثلث با اقبال شاکری عضو شورای‌شهر تهران

گفت‌وگو با دکتر امان‌الله قرایی جامعه‌شناس

رویارویی پلاسکو با بازار
زمان انتشار : چهارشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ ۱۳:۳۲:۰۱ | کد خبر : 1574166830 |

رجزخواني اراذل اوباش در فضاي مجازي و برهم زدن امنيت رواني جامعه / كري‌خواني‌هاي اشرار/ واكنش فرمانده نيروي انتظامي + گزارش تصویری

چند تن از اين اشرار دستگير شدند و يكي از آنها در آستانه اعدام قرار دارد

رجزخواني اشرار مازندراني واكنش فرمانده نيروي انتظامي را به دنبال داشت. بعد از پخش كليپ‌هايي كه در آن اشرار مازندران به كري‌خواني براي ديگران روي‌آورده بودند، اين كليپ‌ها در فضاي مجازي به طور گسترده‌اي انتشار يافت.

كليپ‌هايي كه در آن خشونت و ايجاد ارعاب موجب هجوم و ايجاد هراس در امنيت رواني جامعه شده بود. به دنبال اين موضوع سئوالات زيادي به ذهن‌ها متباد شد. اينكه آنها با چه جرات و جسارتي اينچنين علني رجز‌خواني مي‌كنند؟

روز گذشته دادستان بابل در گفت‌وگو با خبرگزاری دستگاه قضا، از تحت تعقیب قرار گرفتن «محمود طالبی» سخن گفت و از شهروندان خواست که برای هرچه سریعتر به دام افتادن این شرور بنام، اطلاعات احتمالی خود در این خصوص را در اختیار ماموران انتظامی قرار دهند. مرادی در ادامه با تاکید بر محارب بودن این شرور –که خود را شاه مازندران معرفی می‌کند-، سوابق محکومیتی طالبی را مورد اشاره قراره داده و گفت: «این فرد در حال حاضر متواری شده است ولی هماهنگی‌های لازم بین فرماندهی شهرستان بابل و فرماندهی انتظامی استان مازندران انجام شده تا برای دستگیری وی از همه نیروهای انتظامی و نظامی استان استفاده شود.»

امروز نيز فرمانده كل نيروي انتظامي در گفت‌وگو با خبرنگاران  در حاشیه همایش پلیس، روانشناسی و مشاوره، با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره فیلمی که در آن برخی از اشرار اقدام به قدرتنمایی و بیان الفاظ رکیک کرده بودند، گفت: چندی پیش فیلم‌هایی در شبکه‌های مجازی از تعدادی از اوباش پخش شد که این فیلم‌ها مربوط به قبل است و بسیاری از افراد حاضر در آنها شناسایی و دستگیر شده و پرونده‌شان در مراجع قضایی است.

وی با بیان اینکه برخی از این افراد نیز فراری هستند و در آینده دستگیر شده و به سزای اعمالشان خواهند رسید، خاطرنشان کرد: البته این افراد در محیط خصوصی اقدام به این کار کرده و قدرتنمایی‌ شان در ملاء عام نبوده اما با توجه به اینکه سبب وحشت مردم شده و اقدام خلاف قانون انجام دادند، با آنها برخورد خواهیم کرد. فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه ما در سال‌های گذشته کمترین تحرک را از سوی این افراد داشته‌ایم، خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر با تعداد زیادی از اراذل و اوباش برخورد شده و ما اجازه قدرتمندنمایی و ایجاد مزاحمت برای شهروندان را به آنان نخواهیم داد.

اما آنچه ورای پیگیری عاجل این موضوع توسط مقامات قضایی استان و بهره گیری از ظرفیت های انتظامی استان برای دستگیری این شرور، جلب توجه می‌کند، ذکر نام این شرور توسط دادستان بابل است؛ موضوعی که با کمک آن می‌توان نیمه پنهان ماجرا را به سادگی کشف کرد و پی برد که درگیری بین اراذل این خطه از کجا آغاز شده، مربوط به چه زمانی است و چه روندی طی شده که این اراذل تصمیم گرفته‌اند از درگیری با یکدیگر فیلم تهیه کرده و در دنیای مجازی به اشتراک بگذارند.

سردار جعفری نسب فرمانده انتظامي مازندران نيز گفت كه  پنج تن از عاملان رعب و وحشت در فضای مجازی تلگرام دستگیر شدند. سردار جعفري‌نسب افزود:‌ پنچ متهم دستگیر شده به نام های م – ن ، م – الف ، ر- ب ، س – ش و ه - م که در شهرهای آمل ، بابل ، جویبار ، نور و قائمشهر با رجز خوانی در فضای مجازی قصد گرو کشی داشتند دستگیر و به مراجع قضایی تحویل شدند. تلاش برای دستگیری نفر ششم به نام م – ط که اهل بابل است و در فیلمی که از خود در فضای مجازی منتشر کرده بود با قمه یکی از اشرار جویبار را زخمی کرده بود همچنان ادامه دارد.

جست‌وجوی نام شرور تحت تعقیب کافی است تا به نام دیگر هم مسلکان وی در آن خطه برسیم، از درگیری های سابقه دار و قدیمی این اراذل خبردار شویم، به صفحات، وبلاگ ها و مطالب منتشر شده درباره درگیری این اشرار با یکدیگر راهنمایی شویم و از همه عجیب تر، به فیلم هایی دست پیدا کنیم که نشان می‌دهد چه رقابتی در کسب نام(!) میان این اراذل جاری است!

 

رقابتی سرشار از فحاشی که به ظاهر هواداران این اشرار با یکدیگر دارند و حتی رنگ و بوی قومیت گرایی هم به وضوح در آن دیده می‌شود و اگر پیشتر در کانون توجه قرار می‌گرفت، می‌شد حدس زد روزی بالا خواهد گرفت و به انتشار سلسله کلیپ های رعب آفرین و وحشت زا خواهد رسید اما متاسفانه این گونه نشد.

 

این را می‌شود از فخر فروشی این اراذل و هوادارنشان فهمید که به ساخت ترانه و نماهنگ برای ایشان و انتشار گسترده آن در سایت های اشتراک گذاری ویدئو و موسیقی هم رسیده و در کمال شگفتی، به راحتی در دسترس عموم کاربران اینترنت در کشورمان است؛ بماند که ظواهر امر حکایت از گسترده بودن چنین کل کل هایی در شبکه های اجتماعی مختلف، از جمله نرم افزارهای ارتباطی موبایلی دارد و به نوعی به بمباران افکار عمومی ساکنان شمال کشور اختصاص یافته است.

 

 

 

از آن عجیب تر اینجاست که می‌بینیم از تمامی حرکات و سکنات این اشرار سرشناس(!) فیلم های متعددی در فضای مجازی به چشم می‌خورد. از بساط سور و سات این افراد و میگساری هایشان گرفته تا برگزاری جشن برای آزادی این اشرار از بند زندان، مطالبی در افسانه سرایی از درگیری های خونین ایشان، نزاع اشرار با پلیس و... .

اوضاع به قدری عجیب است که حتی می‌توان فیلم ها و تصاویر دستگیری های این افراد توسط پلیس، دورگرداندن ایشان در سطح شهر توسط ماموران انتظامی، شلاق خوردن ایشان در ملا عام و حتی اعدام برخی اشرار منطقه را هم در فضای مجازی یافت؛ آن هم نه در قالب عبرت آموزی، که برعکس، در راستای تعریف و تجمید از دلاوری های این اراذل و اوباش و احتمالا برتری بر سایر رقبا در سابقه شرارت آفرینی!

با این حساب می‌توان نتیجه گرفت که انتشار سلسله کلیپ های خشونت آمیز از ایشان در روزها و هفته های اخیر، نه اتفاقی شگفت آور و بی سابقه، که در راستای روند تکوینی این اراذل و اوباش است. اراذلی که ظاهرا هر کدامشان چندین بار دستگیر شده، بسیاری شان سابقه حبس در کارنامه دارند و نه تنها از این موارد ناراحت نیستند، بلکه با آن رزومه سیاه خود را وزین تر توصیف می‌کنند و به این دلیل علاقه ای به پنهان شدن ندارند.

 

اوباشی که با گشت زدن در دنیای مجازی می‌توان به القابشان پی برد، تصاویرشان را شناسایی کرد، نام و نام خانوادگی و حتی محدوده زندگی شان را شناسایی کرد و انتظار داشت که در صورت دستگیر نشدن، به زودی فیلم های «اکشن» جدیدی از ایشان اکران شده و آرامش مردم را بر هم بزند!

 

نظرات
نظرات بینندگان انشار یافته : در انتظار بررسی : غیر قابل انتشار :
گزارش تصویری
انتخاب سردبیر